2010. március 31., szerda

Kaposvári szellemidézés














A Kaposvári Egyetem harmadéves színészhallgatói nem mindennapi feladatra vállalkoztak: megidézni két nagy szellemet egy este alatt.

Az est első felében Henry Fielding Tom Jones című mesterműve elevenedett meg a színpadon. A történet a szokásos alappilléren, a cselszövés és a véletlen egymásba fonódó láncolatán nyugszik. A szereplők is ismerősek, találkozhatunk itt fiatal szerelmespárral, csúnya és zsémbes nagynénivel, viszályt szító mostohatestvérrel, megcsalt férjjel stb. Még is ezek a szerepek egy egészen új köntösben jelennek meg, köszönhetően magának a műnek és a nagyszerű színészi alakításoknak. Az eredeti mű a fejlődésregényekre, például a Robinson Crusoe-ra kíván ironikusan reflektálni. A középpontba állított hős csak erős jóindulattal nevezhető igazi hősnek, hiszen jelleme nem fejlődik, s emiatt nem találja meg az igaz énjét. Úgy éreztem, hogy ez az előadás nem csak a fejlődésregény műfajának, hanem a darabnak is görbe tükröt állít, s ezáltal a paródia paródiájává vált. Ennek eredménye két óra felhőtlen szórakozás.


Ha ennyi élménnyel nem elégedtünk volna meg, akkor újra beülhettünk a színházterembe a Cseh Tamást-estre. Őszintén bevallom, nem hallgattam Cseh Tamás dalokat addig a pillanatig, míg meg nem jelent a Merlin Színház márciusi műsorfüzete, benne a Cseh Tamás-esttel. Ekkor elkezdtem olvasni a dalszövegeket és hallgatni a dalokat, melyekbe ezen az esten menthetetlenül beleszerettem. A színészhallgatók egészen új és meglepő módon dolgozták fel azokat. A kíséret az egy szál gitár helyett egy komplett zenekar volt. A különböző fúvós, ütős, billentyűs és pengetős hangszereken maguk a színészhallgatók játszottak. Ez az est nem csak elvarázsolt, hanem megértette velem Cseh Tamás jelentőségét, melyet a különböző generációk életében töltött be és tölt be ma is.


(Hamarosan interjúkat is olvashatnak az előadásokkal kapcsolatban!)


Antal Klaudia


Pótlásra még lesz lehetőség, legközelebb április 18-án:


http://www.merlinszinhaz.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=533%3Ahenry-fielding-tom-jones&catid=1%3Afoldal&Itemid=1 


http://www.merlinszinhaz.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=534%3Afuest-a-szemben-cseh-tamas-est&catid=1%3Afoldal&Itemid=1


(A Tom Jones főpróba fotóját Rózsavölgyi Dóra készítette.)

2010. március 29., hétfő

3. week, The Once and The Future King - The Sword in the Stone

3. week. The guys started the improvisations of the first scene. The point was to create a conversation only by attiring certain key words of the scene. Of course, they had to be aware what the sentences should be, but only some main words had to be said loudly. The actors imagined the settings but the conversation did not have to be direct. It was coming from nowhere, they got lost, they got less and less concentrated, more and more drunk and sometimes even fell asleep during talking… It is all set in the 6th century but they use modern references which makes the whole scene more comic. I would say the central topic of the scene is life from the two drunk middle-aged men’s point of view.


Annamaria Kaptay

2010. március 24., szerda

Hóden titka próbanapló 2. rész

Fejes Veronika


Beszélgettem Ádámmal (Tompa Ádám - a Hóden titka c. darab rendezője) próba után, ezt egyvelegben, saját magam által mondatosítva adom tovább (mert Ádám szerint ő ezeket „elmakogta”):


A történet Yossarian útját örökíti meg. Központi téma a szabadság milyensége/megfoghatósága; az ember szabadsága és mindezzel szemben a világ szabadsága. A teremtett embernek fel kellene ismernie, hogy ő maga is csupán anyag, mint bármi a környezetében. Áll a fizikális testből és a lélekből, tároló edény tulajdonképpen a porhüvely, melybe bele lett préselve az értelem [ez a saját hozzáfűzni valóm].
Senki nem tekinthető felsőbbrendűnek, ezt kellene felismerni, ez a megfejtése a titoknak. A konklúzió az, hogy az ember nem egyfajta szentség, hanem egy profán csoda. (Érdekes volt, amit Ádám mondott, egy mesterétől hallotta ő is, hogy egyszer végig kellene nézni a fizikális testet és elgondolkozni azon, milyen humorosan vagyunk felépítve. Értve ez alatt a ’formákat’, amik például az arcunkat borítják: orr, száj, fülforma. –ez már filozófiai mélységeket felvető gondolat az ember szentségét illetve profánságát vitatandóan.)


Ádám nem akar semmit szájba rágni, nem akar tanítani, csak próbál egy szemléletet bemutatni.


Azt mondta, Hóden titka az ember egyszerű anyag létében rejlik. Kérdés és válasz ott lesz a színpadon.


A regényt pacifistának tartják, a rendező inkább humanistának, mivel pont arra próbálja meg felhívni a figyelmet, hogy figyeljünk egymásra. Túlságosan önzőek lettünk, mindenki csak magára figyel, látszatvilágot teremtünk magunk körül és mindent csak felszínesen közelítünk meg. A társdalomra egyre inkább jellemző a befelé zárás. Ádám szerint mindenkinek meg kellene vívnia a maga harcát, hogy saját magát legyőzhesse, és ez által túllépve az önzőségén felismerje a másik ember baját/harcát, és segítse. A másik emberre, a külvilágra való figyelem a legfontosabb. Viszont itt az ellentmondás, ez a harc nem történik meg, ennek a hiánya is benne van a darabban. A darab is kicsiben mutatja be ezt, egy mikor-világ, a támaszponton, ahol Yossarian játssza a főszerepet, szintén nem bízik az emberekben, közben folyton figyel és kíváncsi a körülötte levőkre.


Infók az előadásról:
http://www.merlinszinhaz.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=535%3Ahoden-titka-j-h&catid=1%3Afoldal&Itemid=1

2010. március 23., kedd

„Divat, flamenco, Aura-Soma: ez a három vagyok Én„

Interjú Bencsik Andrea divattervezővel


Bencsik Andrea zenés-táncos műsorral egybekötött divatbemutatója március 25-én lesz látható a Merlin Színházban. Ennek kapcsán sikerült pár kérdés erejéig diktafon-végre kapnom az előkészületek és megbeszélések közepette.

Kezdjük talán azzal, hogy tulajdonképpen hogy jött az ötlet, hogy divattervezéssel foglalkozz?

Már általános iskolában erre a pályára készültem, de nem kifejezetten ruhatervező szerettem volna lenni. Nyolcadik osztály után ruhaipari szakközépiskolába jártam, mert mindig is az volt a vágyam, hogy ebben a szakmában dolgozhassak és mindent megtudjak róla. Az ötlet, hogy ruhákat tervezzek, csak később jött.

Mióta készítesz ruhákat?
2002 óta vagyok önálló.

Ha jók az információim, a Merlinben megrendezésre kerülő bemutató lesz az első önálló ested. Az eddigiek hogy zajlottak?

Mindig másokkal, a mai napig a pályán lévő tervezőbarátokkal együtt találtunk ki egy adott témát egy- egy alkalomra. Miután megvolt az ötlet, mindenki elkészítette a maga kis kollekcióját, amelyekből a végén összeállt egy egységes kép. Az az igazság, hogy akkoriban még nem mertem önálló lenni.

Az este folyamán nagy szerep jut majd a Flamenconak. Hogy kapcsolódik ez tulajdonképpen a ruhákhoz, magához a bemutatóhoz?

Most, hogy végre meghoztam a döntést, hogy csinálok egy önálló divatbemutatót, mindenféleképpen azt szerettem volna, hogy olyan dolgokról szóljon, amelyekkel én foglalkozom. Három alappillére lesz az estének: a divat, a Flamenco és az Aura- Soma. Ez a három vagyok én egyben. A ruhatervezés a foglalkozásom, a Flamenco a szerelmem, az Aura-Soma pedig egy újdonság, amely, mint kiderült, eddig is jelen volt az életemben, csak nem tudtam, hogy ezzel foglalkozom.

Pár szóban össze tudnád foglalni, hogy mi is az Aura-Soma valójában?
Egy színrendszer, amely 107 színből áll. Ezek a színek kettesével találhatók meg egy-egy kis üvegcsében. Az egyik vizes, a másik olajos bázisú és tökéletesen harmonizálnak egymással. A lényegük pedig a mondanivalójukban rejlik. Minden ember életében nagy szerepet játszanak a színek, csak nem veszünk róla tudomást, illetve nem tudatosan választjuk ki őket. A lakásunknak, a szobánk falának és a ruhatárunkat alkotó daraboknak a színét is leginkább tudat alatt alakítjuk ki. Minden embernek vannak színkorszakai, amelyek évszakonként, hangulatonként és az életkorral is változnak. Ezeknek a változásoknak a magyarázatát adja meg az Aura-Soma, amely egy száz százalékosan hiteles rendszer.

Mindezek tudatában hogyan épül fel a bemutató színvilága?
A 107 színből választottam ki 25-öt, amelyekből estélyi, utcai és koktélruhákat, valamint alkalmi kosztümöket terveztem.

A bemutatót valóban élő zene és tánc fogja kísérni?
Igen, a magyarországi mesternőm zenekara fog fellépni. Hatan alkotják; két énekes, egy gitáros, egy cajon-os, egy csellós és egy fuvolás. Akik pedig táncolni fognak, mind a mesternő tanítványai, köztük én is. A zenekarból a két énekes lány és egy táncos. Ő fogja összekötni a saját táncstílusával az élő zenét a divatbemutatós jelenetekkel.

Ha jól vettem ki a szavaidból, téged is láthatnak majd a nézők táncolni?
(Szerényen elmosolyodik) Igen. Nagyon készülök, de lehet, hogy az utolsó pillanatban azt mondom, hogy nem megy. Nagyon nagy felelősség a négyévnyi tapasztalatommal kiállni a színpadra és Flamencot táncolni.

A táncosok is az általad tervezett ruhákban lesznek láthatóak?
Igen, valamint mellettük még 6 modell lány lesz a kifutón.

Végül annyit árulj el azok kedvéért, akik beleszeretnének majd a kollekciód darabjaiba, hogy boltban meg lehet-e őket vásárolni?

Az az igazság, hogy egyénileg tervezek, és nem szándékozom őket bolti forgalomba hozni. Mások és a saját véleményem is az, hogy ezek nem olyan ruhák, amiket, ha bemész egy boltba, akkor leakasztod a fogasról. Ezekben benne van a Flamenco, a szakmám és az Aura-Soma iránti szeretetem, egyszóval sokkal összetettebbek és mondhatni, többek attól, hogy bármelyik is egy legyen a sok közül egy üzletben. Így, hogy egyéni megrendelésre készítek, az illető egyénisége van benne, csak ő számít, egyedül neki készül.



Az interjút készítette: Molnár Krisztina

2010. március 22., hétfő

Hóden titka próbanapló 1. rész


Hirtelen pillanatbenyomások, mikor belép az ember egy színházi zárt világba, a próbára akkor, amikor már csak napok vannak vissza a bemutatóig.
A próbateremben félkész díszlet, kellékek zacskóban, fekete fólia, aminek majd meglesz a maga többfunkciós szerepe. Vasszerkezet felépítve, ami messziről nekem úgy tűnt, mintha bambuszból lett volna, mikor közelről megnéztem, akkor derült ki, hogy a vizuális érzékcsalódás.


4 jelenetet is elpróbáltak, az idő iszonyatosan gyorsan telt. Kezdés szövegmondással, utána színpadi akció, komoly szertornamutatványokat láthattam, komoly fizikális igénybevétele a testnek és közben hibátlan és érthető szövegmondás, néhol súgó igényeltetik, de ez még belefér. A rendező fergeteges, szinte az összes szerepet kívülről mondja. A már gördülékenyen haladó jeleneteket nem állította meg Ádám instrukciókkal, hagyta lemenni egészben és utána megbeszélték, mit kellene másképpen. Aztán megy újra az egész, némelyik jelentet letisztázzák többször is.


A komoly alkotómunka mellett a pillanatnyi megállásokban nagyszerűen szórakozom, mikor az egymással összeszokott szereplők humoros helyzeteket produkálnak. Szóval kacagó-próba volt. Ha az előadást nézzük, majd az is ilyen helyzetet fog teremteni, rengeteg a humor a Hóden titkában, de a látottak mélyén nincs igazi őszinte nevetésre való ok.


Fejes Veronika
Ilyen volt nálunk a február... Japán és francia vendégművészek, Fair Trade bolt és mozambiki kiállítás megnyitó, premierek, sok-sok munka, próba és vidámkodás.Megjegyzéseket, hozzászólásokat bátran írjatok!

2010. március 15., hétfő

The Once and The Future King - The Sword in the Stone - 15. 03. 2010.

The second rehearsal week has gone. To get more involved into the atmosphere of the Arthurian legends, we watched the Disney cartoon called The Sword in the Stone and the well-known Monty Python’s Holy Grail.

The aim is nor to create the stage version of the cartoon, neither the next Monty Python adaptation. Instead, in the process of the rehearsals, the fusion of the improvisation and the script will hopefully produce the final version of the play.The base plot is given: the story about an eleven-year-old bastard who has finally become the king. Anyway, what we have to do at the moment is to concentrate on the beginning: the work with the first chapter is starting on Thursday...


Annamaria Kaptay

2010. március 11., csütörtök

Spidron-speciál 2. rész

Réthelyi András hosszú filmes kitérő után kanyarodott vissza a színházi rendezéshez. Mégpedig a rendezésnek kicsit szokatlan formájához, amely főleg a színészek szabadságára és a kreatív együttgondolkodásra épít. A rendező meggyőző lelkesedéssel mesélt a módszerüket eddig legteljesebben alkalmazó darabról, a Triviálról csakúgy, mint a társulat törekvéseiről.


Beszélnél nekem egy kicsit a Spidronműhelyről? Miért műhely, miért labor a Spidron, mivel kísérleteztek?

Eleve a Spidron szó egy matematikai vagy geometriai ábrára utal, egy találmányra, amiről még nem lehet tudni, hogy mire jó, de nagyon izgalmas. Ehhez kapcsolódva adtuk magunknak ezt a nevet, mert még nem tudtuk, hogy igazából milyen is lesz a társulat. Hogy miért labor? Tulajdonképpen a színházzal kísérletezünk. A Spidron egy elég vegyes társaságnak indult el, van köztünk olyan, aki végzett színész, van olyan, aki az alternatív mezőből jön, van, aki Gór Nagy Máriától, tehát inkább a mainstream vonalat képviseli. Leginkább saját magunkat próbáljuk összerakni. Keresni egy saját színházi nyelvet, aminek a megtalálásához improvizációs technikát használunk.


A Spidron már több előadást is csinált a Merlinben. Ezeknek a sorában mit jelent a Triviál?

Igen, volt a Kívülállók, ami Sartre A legyek című darabjából készült és az Elektra továbbgondolása. Az még egy formalistább színház volt, aztán a Don Juan már kísérletezőbb, jobban a rögtönzésre építő dolog. Az Öt év múlva című előadásunkban már csak nyomokban fedezhető fel Lorca, a Triviálnál pedig már semmiféle előre megírt szöveget nem használtunk. Az a lényeg, hogy egyre szabadabb improvizáción alapul a munka. Gyakorlatilag elolvastuk a Triana darabot, aztán úgy ahogy van félretettük, és megpróbáltunk a saját színházi módszerünkkel dolgozni.


Mit jelent pontosan, hogy teljesen improvizatív a munkafolyamat?

Azt jelenti, hogy amikor elkezdtük csinálni az egészet, akkor én kitaláltam egy dramaturgiai vázat. Ez annyiból állt, hogy tudtam, hogy honnan indulunk el a legelején, és hogy hova akarunk megérkezni. Aztán elkezdtünk imprózni. Volt egy nagyon hosszú improvizációs próbafolyamat, amibe mondhatni bele se szóltam, csak nagy körvonalakban irányítottam a színészeket. Ez fokozatosan egyre kisebb részekre bomlott le, aztán a végén kialakult egy tizenegy pontból álló váz, amiben voltak kisebb-nagyobb csomópontok. Minden csomópontnál az volt megadva, hogy melyik szituációnak mire kell kifutnia, egy-egy kis történetben minek kell lezajlania. De hogy abban hogyan viselkednek és mit mondanak, az rájuk volt bízva.


Miért választottad Triana Gyilkosok éjszakája című drámáját?

Ezt a darabot nem én választottam, hanem végül is örököltem. Fogarasi Gergővel, aki egyébként játszik a darabban, készítettük el a Puszta formalitás című film színpadi adaptációját Sima ügy néven. Akkor összejött egy pici társaság, ez volt a Labor 42, ami a Spidrontól egy kicsit független dolog volt, bár nagy volt az átfedés. Akkor találta ki Gergő, hogy csináljuk meg a Gyilkosok éjszakáját, de rendezzem én. Erre én mondtam, hogy jó, rendben van, de úgy szerettem volna megcsinálni, hogy áthozzuk a Spidronba. Aztán dolgozni kezdtünk rajta, megtartottuk a figurákat, és kidobtuk a drámát.


Ez azt jelenti, hogy az előadásnak és az eredeti drámának nincs sok köze egymáshoz?

Annyiban van köze, hogy az is egy furán egzisztencialista dráma. Ez a mágikus realista, dél-amerikai ábrázolásmód van benne jelen valamennyire. A történet alapja ott az, hogy hárman vannak bezárva, egy fiú és két lány, és a szüleik ellen lázadnak, folyamatosan a meggyilkolásukról beszélnek. Nem derül ki a drámából, hogy a szüleik már meghaltak-e, vagy élnek-e még, a fő céljuk az, hogy kijussanak valahogyan.


Miért van az, hogy a ti feldolgozásotokban három fiú van, akik közül kettő lánynak van öltözve?

Még Gergő képzelte el úgy, hogy a lányokat fiúk játsszák, aztán nekem volt az a gondolatom, hogy emeljük át az eseményeket egy mai helyzetbe, mivel manapság divat otthon a pincében tartani az embereket. Az pedig nagyon gyakori, hogy ez összekapcsolódik egy kvázi szexrabszolgasággal, de nem akartam megjeleníteni konkrétan a szexualitást. Valahogy mégis érzékeltetni akartam, hogy ezek a fiúk voltaképpen prostituáltak, és ezért öltöztettem őket lánynak. Emellett nekik nincs annyira nemük, hiszen lányruhában vannak, de fiúként viselkednek. Külön kértem őket, hogy ne legyen ebből se transzvesztita, se homoszexuális elem, tehát a ruhától függetlenül természetesen viselkedjenek.


Tehát ami a Triana darabban benne volt, a szabadság, az egzisztencia kérdése a XXI. században, itt ezek által jelenik meg.

A szabadság itt a döntésről szól, az infantilizmusról, az általános kiszolgáltatottságról egyfajta rendszerben, a rendszerből való kitörés lehetőségéről, az önálló felelősségvállalásról. Tehát megmaradt egy egzisztencialista szerkezet, csak annyiban változott, hogy ma már nem azok az érvényes kérdések, mint régebben. Szerintem ma már annyira beleépült az infantilizmus a társadalomba, hogy az emberek többsége azért képtelen döntéseket hozni, mert nem képes felmérni az őt körülvevő világot, de azért próbálja benne megtalálni a helyét. És itt is a fiúk abban próbálják megtalálni a helyüket, ami körülveszi őket, amiben muszáj, csak hát itt már széthullott rendszer.


Hogyan kapcsolódik ez össze a triviálissal? Miért Triviál?

Sokat gondolkodtam a címen, aztán az jutott eszembe, hogy ez a történet ma már kis túlzással szokványosnak számít, különben meg az alaphelyzettől eltekintve tulajdonképpen nem történik velük semmi extra. Emellett benne van a triviális felháborító értelemben is. Az ember úgy áll hozzá a hasonló történetekhez, hogy mindez milyen borzasztó, felháborító. Elgondolkodik azon, hogy micsoda emberek vannak. Aztán viszont éli ugyanúgy tovább az életét. Nem mintha tehetne valamit, de ez mégis azt mutatja, hogy a hasonló dolog valamennyire már triviálisnak érzékelhető.


Hogy sikerült a másik új projektetek, az Improdron?

Ez nem az első, hanem a második imprónk volt. A lényege az, hogy egyetlen nap alatt rakunk össze egy teljes előadást. Az első alkalommal Shakespeare szövegeket dolgoztunk fel, és afféle slam poetry-s irányba próbáltunk elmozdulni. Most nem akartunk annyira viccesek lenni, meg akkora mutatványt csinálni, mint először. A Trójai nőket, egy eléggé bonyolult görög drámát vettünk alapul, és igyekeztük viszonylag kevés eszközzel, viszonylag lecsupaszítva összerakni.


Milyen terveitek vannak?

Most kezdjük próbálni Hellertől A 22-es csapdáját, aminek Hóden titka néven lesz március 25-én a bemutatója, aztán ebben az évadban még egy mesedarabot szeretnénk megcsinálni Kavalkád címmel. Ebben megpróbálunk összegyúrni rengeteg mesét, átveszünk belőlük figurákat, motívumokat, meg kis történeteket, és ezekből rakunk össze egy darabot. Nyáron pedig a Spidronos csapattal is szeretnék filmet forgatni.




Készítette: Bánhidi Dóra

2010. március 9., kedd

Spidron-speciál 1. rész

Ajánló


A Spidronműhely Triviál című darabjának története egyszerű; igaza van Réthelyi Andrásnak, a rendezőnek: triviális a szó felháborító és mindennapi értelmében is. Hiszen bármilyen elkeserítő, az életben egyre gyakrabban láthatunk hasonlót, mint a színpadon: három gyereket, akikről rövidesen kiderül, hogy az „apjuk” a pincébe zárva tartja őket. A nézőtéren ülve annak lehetünk tanúi, hogy milyen az életük az adott körülmények között, és mit kezdenek azzal, hogy hirtelen megváltozhat a helyzetük: a szabadság lehetőségével.


Ugyanakkor a rendező szavaiból az derül ki számomra, hogy a darabnak van egy másik rétege is. A gyerekek korunk felnőttjeit is szimbolizálhatják, s a pince a világ, amely körülvesz minket.


Ebben az értelmezésben mindaz, amit a színpadon látunk, egyszerre jellemez három tragikus sorsú gyereket, és mindannyiunkat.


Így pedig talán még érdekesebb, hogy milyen is a három fiú. Egyetlen szempontból érettek, egyetlen dologról tudnak mindent: a szexualitásról. Minden más tekintetben tudatlanok, a gondolkodásuk beszűkült. A félelmeik irreálisak, s azt hiszik, szeretetüket közvetíteni tudják az olyan technikai eszközök, mint a tévé, vagy a hűtőszekrény. Be vannak zárva a négy fal közé, a darab viszont akkor kezdődik, amikor már semmi külső erő nem tartja bent őket. Hiába próbálja meg elmondani Lala, aki addig egyedül állt valóságos kapcsolatban az apjukkal, hogy a zsarnok nem mozdul, a másik két fiú képtelen megérteni, mit jelent, amit mond. Akkor sem akarnak kilépni az ajtón, amikor már csak cukorkákat kapnak normális étel helyett. Akkor sem vesztik el a hitüket a rendszerben, amikor az már nem nyújt nekik semmit. Pedig nyitva az ajtó…csakhogy ők nem képesek kilépni a saját megszokásuk, a saját gondolkodásuk által állított korlátok mögül. A helyzet okozta feszültséget inkább egymáson vezetik le.


S a darab nem azzal zárul, hogy találtak jobb megoldást, mint az erőszak. Ezen azért nem árt kicsit elgondolkodni, s érdemes megnézni a darabot akkor is, ha nem tölt el nyugodt önelégültséggel a kép.


Bánhidi Dóra

2010. március 6., szombat

The Once and the Future King – The Sword in the Stone – 03.03.2010.


We have started to rehearse the English play called The Once and the Future King which is being directed by László Magács. The idea of the two-actor-drama was taken from the book by T.H. White. The play portrays nearly twenty characters who are brought to life on the stage by Matt Devere and Mike Kelly.

So far we have done the first reading at which the guys just tried to get acquainted with the text, occasionally getting mixed up in some spells written backwards or ancient English pronunciation occurring here and there.

Even though Mike and Matt have got enough experience in playing many different characters at a time, they should face quite a challenge during the next couple of weeks as in this case, they have to impersonate not only human beings, but occasionally change into animals too.
For this task, they have approximately two months since the opening night is on the 4th of May.
So see you the next week!

Annamaria Kaptay

2010. március 2., kedd

Columbiai stand up comedy előadó a MERLiN Színházban: Diego Farias


Diego Farias columbiai származású stand up comedy előadó az English Mondays&Wednesdays keretein belül volt látható a MERLiNben. A tavasz első napján az Interkult Klaszter és a MERLiN közös szervezéseként számos angol nyelvű programon vehettek részt az érdeklődők. Diego Farias már egy ideje hazánkban él, így van némi rálátása: milyenek is vagyunk mi magyarok.

2010. március 1., hétfő

Megnyílt a Fair Trade bolt és a mozambiki batikművészek kiállítása!




Aki eljött a megnyitóra, az megkóstolhatta Györgyiék kókuszos-banános koktélját, láthatta afrikai hangulatot idéző táncosok előadását, valamint végre kikerült a falra az a rengeteg batikolt alkotás, ami együtt még jobban mutat, mint külön-külön. Lent a boltban pedig a fair trade teáktól kezdve csángók által készített szőttesekig egészen változatos – főleg ajándéknak tudom elképzelni őket – tárgyakat lehet megvásárolni. Mindenképpen érdekes lehet itt egy séta és nézelődés, április 22-éig van rá lehetőségetek.

Igaz, hogy Arsénio Vasco Juliao főszervező nem tudott jelen lenni a kiállítás megnyitóján, mégis sikerült elérnünk egy rövid beszámoló erejéig:
I just start to have passion for the culture cross culture. The only one way to meet with different people from different countries is throught the culture. There you can be able to show your country's tradition, type of food and so on, you can show everything to them. We thought about the exhibition because with this we can bring a part of our country's customs and tradion to show. It would be difficult almost impossible to have people from all over the world travelling to Mozambique just to see the culture and tradition, so with this exhibition we can be able to reach people.

Hamarosan jön a videóbeszámoló is!